ADİGECE ÖĞRENİYORUM

ANASAYFA  |   KAYIT OL  |   SOHBET  |   ÇERKES MÜZİKLERİ  |   ÇERKESBUL  |   SÖZLÜK  |   LİNKLER  |   KİRİL KLAVYE  |   BASINDA ÇERKESLER  |   SİTENE EKLE  |   İLETİŞİM

ADİGECE ÖĞRENİYORUM

ADİGECE ÖĞRENİYORUM

İleti PauKaF » Cum Ağu 27, 2010 7:03 pm

Resim

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Adıgece öğretmenlerimizden İlhan Aydemir'in hazırlamış olduğu Adıgece öğrenim dersleri programını bilginize sunuyoruz.

Dersleri diziliş mantığı genel olarak şöyledir:

1 - 10'uncu dersler: Okuma - yazma ve temel bazı kavramlar.
11 - 17'nci dersler: Bazı sözcükler ve sözcük oluşumları.
18 - 30'uncu dersler: Alınan tema ile ilgili sözcüklerin günlük konuşmalarda, cümlede, metinde şiirde kullanılışlarıyla dil öğretiminin sürdürülmesidir.

Bu değerli çalışmasından dolayı Sayın İlhan Aydemir 'e teşekkür ediyoruz. (KAFFED)

Önsöz
Giriş

Birinci Ders
İkinci Ders
Üçüncü Ders
Dördüncü Ders
Beşinci Ders
Altıncı Ders
Yedinci Ders
Sekizinci Ders
Dokuzuncu Ders
Onuncu Ders

On birinci Ders
On ikinci Ders
On üçüncü Ders
On dördüncü Ders
On beşinci Ders
On altıncı Ders
On yedinci Ders

On sekizinci Ders
On dokuzuncu Ders
Yirminci Ders
Yirmi birinci Ders
Yirmi ikinci Ders
Yirmi üçüncü Ders
Yirmi dördüncü Ders
Yirmi beşinci Ders
Yirmi altıncı Ders
Yirmi Yedinci Ders
Yirmi Sekizinci Ders
Yirmi Dokuzuncu Ders
Otuzuncu Ders
Ben Halkım İçin Özgürlük İstiyorum
morpic.com - çerkes - kafkasya - tubidy - adige - 21 Mayıs 1864 sürgün soykırım hakkında çerkeş çerkesh cherkesh 2009 2010 çerkez adige çerkes adige kafkasya adige çerkez çerkes kafkas abhaz çerkez tavuğu tavuk tarifi adiga abaza kuzey müzik music çekes çerks ahazya adge aige kafasya adiye wored tarih kültür fotoğraf foto resim bilgi isim dernekleri federasyonu ad köyleri düğün mahalli video savaş haber circassian güncel dil sözlük çeviri dernek kafder kaffed birkaf en iyi yeni çok şeyh şamil com net org tr adigey abhazya oset siteleri indir dinle tarih türk link sohbet chat izle sohbet muhabbet adiye cherkessia çerkesya yurtseverleri sitesi org net com facebook google mp3 download indir kökeni nerede nedir kimdir nasıl yeni ilk büyük eski
PauKaF
PauKaF
Site Admin
Site Admin

Re: ADİGECE ÖĞRENİYORUM

İleti worgenowkuatayfun » Pzr Eyl 26, 2010 10:51 am

valla değerli thamedemizin eline yüregiğine sağlık çok güzel bir çalışma etmiş.. öğrenecekler için çok güzel bir kaynak..
Resim
worgenowkuatayfun
Acemi Üye
Acemi Üye

Re: ADİGECE ÖĞRENİYORUM

İleti sskp » Pzr Kas 21, 2010 10:41 pm

Sayın büyüğümüz İlhan AYDEMİR ağabeyimize çok teşekkürler, harcadığı emeğinin karşılığını inşallah fazla fazla alacağına inanıyorum. Çok güzel bir çalışma yapmış bütün çerkes kardeşlerimizin istifade etmeleri gerekir..

:o :o
sskp
sskp
Azimli Üye
Azimli Üye

DİL BİLGİSİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir